HON Huddle Flip-Top Base for 24" Deep Table Tops Charcoal HMBFLIP24LCP
Your Price:
 Add to Cart
Your Price:
 Add to Cart
Item #
N-910954
Availability
Condition
New
Brand
HON
Product Rating
(0 Ratings) Write a Review
Free Shipping
Free Budget Shipping
How do I qualify for Free Budget Shipping?
1. Add the item(s) that qualifies for FREE Budget Shipping to your order's shopping cart.
4. Ship your item(s) to a valid U.S. address.
5. Then, complete your order. It's that simple!
Some items may be excluded:
Free Budget Shipping is not available for International orders.
HON® Huddle Series Flip-Top Table Base
Lightweight yet durable aluminum construction. Tables nest easily for space-efficient storage. Advanced hinge mechanism allows the tabletop to fold down safely and softly. Modesty panels drop down and out of the way when tables are nested. Four casters (two locking) for quick and easy mobility. For 24" Deep Tops. Color Family: Black; Base Color: Black; Overall Width: 51.63"; Overall Depth: 23.5".
  • Special Features: For 24" Deep Tops
  • Disclaimer Statement: Top and Base sold and shipped separately—ORDER BOTH.
  • Total Recycled Content Percent: 40%
  • Post-Consumer Recycled Content Percent: 28%
  • Pre-Consumer Recycled Content Percent: 12%
  • For Use With: HON® Huddle™ Series 24" Deep Table Tops
  • Caster/Glide/Wheel: Casters
  • Base Type: Flip-Top
  • Base/Leg Material: Aluminum; Steel
  • Height (Max): 28.38"
  • Overall Depth: 23.5"
  • Overall Width: 51.63"